Kurumsal

Abco Kurumsal


Tarihçe

Temeli 1963 yılında Abdi Sütcü tarafından atılan, Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş. 1993 yılından bu yana, plastik ambalaj sektöründe faaliyet göstermekte olup, kurulduğu günden bugüne yüksek teknolojiyle PP ve PE bazlı sentetik ambalaj ürünleri üretmektedir. Abdioğulları, sektöründeki üretim gücüyle olduğu kadar 2002 yılından itibaren sunduğu markalarla da sektörde markalaşma anlamında öncü oldu. Kurumsallaşma yönünde çok hızlı ilerleyen şirketin başında Bekir, Ramazan, Mehmet ve Salih Sütcü olmak üzere 4 kardeş yer almaktadır.

Şirket, büyümesini kendini geliştiren bir kadro ile gerçekleştirebileceğinin bilinci ile eğitime kaynak ve zaman ayırmakla en büyük yatırımı yapmaktadır. Şirketin en büyük sermayesi eğitim ile desteklediği yenilikçi zihniyettir.

Endüstriyel ve tarımsal ürünlerin korunmasında ve ambalajlanmasında son teknoloji ürünü makineleri ve tecrübeli elemanları ile üretim yapan Abdioğulları, 1800 çalışanı, 400.000 m2 alanı ile Türkiye'nin en büyük dokunmuş ve örülmüş plastik ambalaj üreticilerinden birisidir.

Abdioğulları tarafından kurulan Filpa Ambalaj ve Dış Ticaret A.Ş. ise, ürünlerini başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 60 ülkeye ihracat yaparak ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Firma, 2008 yılında Türkiye'nin ilk 1000 ihracatçı firma arasına da girmeyi başarmıştır.